resturacje

Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są rzeczywiście smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Rynek główny restauracja   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

restaurants in Main Market

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz